Sullins Connector Solutions PRPC025DFBN-RC
PRPC025DFBN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC025DFBN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" DUAL STR 50POS
Datasheet Download
PRPC025DFBN-RC.pdf
Availability of PRPC025DFBN-RC
QUANTITY
PRPC025DFBN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC025DFBN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC025DFBN-RC
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC025DFBN-RC
Related LinksPRPC025, PRPC025DFBN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC025DFBN-RC Details Description
Related parts for PRPC025DFBN-RC
RES SMD 51 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT 600V 70A 260W TO247 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf