JAE Electronics PS-20PA-D4T1-LP1-SE
PS-20PA-D4T1-LP1-SE picture photo
Mfg. Part Number
PS-20PA-D4T1-LP1-SE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 20POS
Datasheet Download
PS-20PA-D4T1-LP1-SE.pdf
Availability of PS-20PA-D4T1-LP1-SE
QUANTITY
PS-20PA-D4T1-LP1-SE Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-20PA-D4T1-LP1-SE
Internal Part NumberEIS-PS-20PA-D4T1-LP1-SE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-20PA-D4T1-LP1-SE
Related LinksPS-20PA-D, PS-20PA-D4T1-LP1-SE Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-20PA-D4T1-LP1-SE Details Description
Related parts for PS-20PA-D4T1-LP1-SE
RES SMD 270 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 32SGL 3.18MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
ST M3 STM32F407 HEADER BOARD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FASTIN FASTON HOUSING 8P datasheet.pdf
220UF 63V 10X20MM 105C 3000H datasheet.pdf