Phihong USA PSA15R-480PV-R-CR4
PSA15R-480PV-R-CR4 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-480PV-R-CR4
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W
Datasheet Download
PSA15R-480PV-R-CR4.pdf
Availability of PSA15R-480PV-R-CR4
QUANTITY
PSA15R-480PV-R-CR4 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-480PV-R-CR4
Internal Part NumberEIS-PSA15R-480PV-R-CR4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSA15R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output48V
Current - Output (Max)313mA
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-480PV-R-CR4
Related LinksPSA15R-48, PSA15R-480PV-R-CR4 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-480PV-R-CR4 Details Description
Related parts for PSA15R-480PV-R-CR4
IC REG LDO 2.5V 0.8A 2-UTHINPAK datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS .100 POLAR GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC SMC datasheet.pdf
IC RCVR DGTL AUD 30VSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHT/RED datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 34 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 40MM datasheet.pdf
ASSY RECT 30A 1000V FAST REC datasheet.pdf