Amphenol Industrial PT01A12-10PY-SR
PT01A12-10PY-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT01A12-10PY-SR
Brief Description
PT 10C 10#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT01A12-10PY-SR.pdf
Availability of PT01A12-10PY-SR
QUANTITY
PT01A12-10PY-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01A12-10PY-SR
Internal Part NumberEIS-PT01A12-10PY-SR
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01A12-10PY-SR
Related LinksPT01A12, PT01A12-10PY-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01A12-10PY-SR Details Description
Related parts for PT01A12-10PY-SR
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS .5MM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED ORA 12V WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
36 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf