Amphenol Industrial PT06A-22-34P
PT06A-22-34P picture photo
Mfg. Part Number
PT06A-22-34P
Brief Description
CONN PLUG 34POS INLINE PIN
Datasheet Download
PT06A-22-34P.pdf
Availability of PT06A-22-34P
QUANTITY
PT06A-22-34P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06A-22-34P
Internal Part NumberEIS-PT06A-22-34P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions34
Shell Size - Insert22-34
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06A-22-34P
Related LinksPT06A-, PT06A-22-34P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06A-22-34P Details Description
Related parts for PT06A-22-34P
TVS DIODE 58.1VWM 92VC AXIAL datasheet.pdf
IC COMP TTL/CMOS 1CHAN SC70-6 datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 1CH 250KSPS 8-MSOP datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 1.09UH N30 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH OPEN COLL 8SO datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HDM SMPR055F125O G (CUT) datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 20% 480V T/H datasheet.pdf