Infineon Technologies PTFA212001F V4 R250
PTFA212001F V4 R250 picture photo
Mfg. Part Number
PTFA212001F V4 R250
Brief Description
IC FET RF LDMOS 200W H-37260-2
Datasheet Download
PTFA212001F V4 R250.pdf
Availability of PTFA212001F V4 R250
QUANTITY
PTFA212001F V4 R250 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTFA212001F V4 R250
Internal Part NumberEIS-PTFA212001F V4 R250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginNew Wafer Carrier 28/Oct/2014
PCN PackagingCover Tape Variations 22/Oct/2014
Standard Package250
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.14GHz
Gain15.8dB
Voltage - Test30V
Current Rating10µA
Noise Figure-
Current - Test1.6A
Power - Output50W
Voltage - Rated65V
Package / Case2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Supplier Device PackageH-37260-2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTFA212001F V4 R250
Related LinksPTFA21200, PTFA212001F V4 R250 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
PTFA212001F V4 R250 Details Description
Related parts for PTFA212001F V4 R250
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 78WBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 1.3W DO41 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1W DO214AC datasheet.pdf
2000 TB SPR CLA WF 45D datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 8.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf