Vishay Thin Film PTN1206E3321BST1
PTN1206E3321BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PTN1206E3321BST1
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 0.4W 1206
Datasheet Download
PTN1206E3321BST1.pdf
Availability of PTN1206E3321BST1
QUANTITY
PTN1206E3321BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PTN1206E3321BST1
Internal Part NumberEIS-PTN1206E3321BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTN1206E3321BST1
Related LinksPTN1206E, PTN1206E3321BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PTN1206E3321BST1 Details Description
Related parts for PTN1206E3321BST1
IC BUFFER HEX NON-INVERT 14SOIC datasheet.pdf
222-0012-01100 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 16POS datasheet.pdf
CROSSBAR 20POS BLK FOR G2RV datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 200KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf