Eaton (formerly Cooper Bussmann) PV-1A10F-CT
PV-1A10F-CT picture photo
Mfg. Part Number
PV-1A10F-CT
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSEHOLDER 1AMP 1000V DC INLINE
Datasheet Download
PV-1A10F-CT.pdf
Availability of PV-1A10F-CT
QUANTITY
PV-1A10F-CT Order Process
Ship out your order
Specifications of PV-1A10F-CT
Internal Part NumberEIS-PV-1A10F-CT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package210
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PV-1A10F-CT
Related LinksPV-1A, PV-1A10F-CT Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
PV-1A10F-CT Details Description
Related parts for PV-1A10F-CT
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR 6-TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 50 OHM 8SIP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 6.1MM datasheet.pdf
RES 258K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1.5% 16TQFN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 16V 2413 datasheet.pdf
TWZR PAIR CHISEL 1.78MM datasheet.pdf
POSITIONER STATIC MS datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf