CUI Inc. PYB15-Q24-S24-H-U
PYB15-Q24-S24-H-U picture photo
Mfg. Part Number
PYB15-Q24-S24-H-U
Brief Description
DC/DC CONVERTER 24V 15W UFRM
Datasheet Download
PYB15-Q24-S24-H-U.pdf
Availability of PYB15-Q24-S24-H-U
QUANTITY
PYB15-Q24-S24-H-U Order Process
Ship out your order
Specifications of PYB15-Q24-S24-H-U
Internal Part NumberEIS-PYB15-Q24-S24-H-U
RoHS InformationPYB15-U Series Cert of Compliance
Standard Package32
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesPYB15-U
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output24V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)24 VDC @ 625mA
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)15W
Applications*
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Power (Watts) - Max15W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PYB15-Q24-S24-H-U
Related LinksPYB15-Q2, PYB15-Q24-S24-H-U Datasheet, CUI Inc. Distributor
PYB15-Q24-S24-H-U Details Description
Related parts for PYB15-Q24-S24-H-U
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO263-3 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 550MW SOD323F datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 16A 400VAC 250VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BOX PIN HDR 110 POS W/KEY datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 9A SYNC datasheet.pdf