Sullins Connector Solutions PZC30SABN
PZC30SABN picture photo
Mfg. Part Number
PZC30SABN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS
Datasheet Download
PZC30SABN.pdf
Availability of PZC30SABN
QUANTITY
PZC30SABN Order Process
Ship out your order
Specifications of PZC30SABN
Internal Part NumberEIS-PZC30SABN
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PZC30SABN
Related LinksPZC3, PZC30SABN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PZC30SABN Details Description
Related parts for PZC30SABN
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
BOARD EVALUATION MCP16323 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 12A PWR PK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf