Apem Inc. Q19P1BXXB24E
Q19P1BXXB24E picture photo
Mfg. Part Number
Q19P1BXXB24E
Brief Description
INDICATOR 24V 19MM PROMINENT BLU
Datasheet Download
Q19P1BXXB24E.pdf
Availability of Q19P1BXXB24E
QUANTITY
Q19P1BXXB24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q19P1BXXB24E
Internal Part NumberEIS-Q19P1BXXB24E
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.75" (19.05mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 10.00mm
Millicandela Rating280mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q19P1BXXB24E
Related LinksQ19P1B, Q19P1BXXB24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q19P1BXXB24E Details Description
Related parts for Q19P1BXXB24E
TRANS NPN 32V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 2A 800V 4SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 200MW 1005 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 32TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf