Apem Inc. Q8F1BXXHW24E
Q8F1BXXHW24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1BXXHW24E
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
8MM FLSH BLK CHRM HYP WHT 24VDC
Datasheet Download
Q8F1BXXHW24E.pdf
Availability of Q8F1BXXHW24E
QUANTITY
Q8F1BXXHW24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1BXXHW24E
Internal Part NumberEIS-Q8F1BXXHW24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQ Series
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.32" (8.13mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 9.40mm
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination StyleQuick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress ProtectionIP67
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1BXXHW24E
Related LinksQ8F1BX, Q8F1BXXHW24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1BXXHW24E Details Description
Related parts for Q8F1BXXHW24E
IC BUCK CTRLR 8BIT PROG 40LFCSP datasheet.pdf
IC OP AMP R-R 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 17POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1100W datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
DSUB 50 F PCB R/A G30 TIN datasheet.pdf