Apem Inc. Q8P1CXXHG24E
Q8P1CXXHG24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8P1CXXHG24E
Brief Description
8MM PRMNT CHRM HYPR GRN 24VDC
Datasheet Download
Q8P1CXXHG24E.pdf
Availability of Q8P1CXXHG24E
QUANTITY
Q8P1CXXHG24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P1CXXHG24E
Internal Part NumberEIS-Q8P1CXXHG24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package50
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.32" (8.13mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top
Millicandela Rating1900mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination StyleQuick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress ProtectionIP67
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P1CXXHG24E
Related LinksQ8P1CX, Q8P1CXXHG24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P1CXXHG24E Details Description
Related parts for Q8P1CXXHG24E
IC OPAMP INSTR 825KHZ 8SOIC datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 1GB datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 19POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V TO92-3 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 18POS .050 SMD datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 4X4 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AC datasheet.pdf
Dual Bootstrapped, 12 V MOSFET Driver with Output Disable IC datasheet.pdf