Apem Inc. QS121XXG12
QS121XXG12 picture photo
Mfg. Part Number
QS121XXG12
Brief Description
INDICATOR 12MM FIXED GR 12V SLDR
Datasheet Download
QS121XXG12.pdf
Availability of QS121XXG12
QUANTITY
QS121XXG12 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS121XXG12
Internal Part NumberEIS-QS121XXG12
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 14.00mm
Millicandela Rating20mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle30°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS121XXG12
Related LinksQS121, QS121XXG12 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS121XXG12 Details Description
Related parts for QS121XXG12
BACKSHELL DB37 CLAM SLIM YELLOW datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 60FBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO215AA datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
690V 3P MOV DIN SPD REMOTE datasheet.pdf