Apem Inc. QS123XXG24
QS123XXG24 picture photo
Mfg. Part Number
QS123XXG24
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 12MM FIXED GR 24V WIRE
Datasheet Download
QS123XXG24.pdf
Availability of QS123XXG24
QUANTITY
QS123XXG24 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS123XXG24
Internal Part NumberEIS-QS123XXG24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQS
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 14.00mm
Millicandela Rating20mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle30°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS123XXG24
Related LinksQS123, QS123XXG24 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS123XXG24 Details Description
Related parts for QS123XXG24
TOOL CRIMP HAND 10-22 AWG datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES MO 1/2W 9.1KOHM 5% AXL datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 15A 400V GSIB-5S datasheet.pdf