TE Connectivity Raychem Cable Protection QSW-100-300
QSW-100-300 picture photo
Mfg. Part Number
QSW-100-300
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Wrap
Brief Description
QUICK SHRINK WRAP 100MMX300MM
Datasheet Download
QSW-100-300.pdf
Availability of QSW-100-300
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
QSW-100-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of QSW-100-300
Internal Part NumberEIS-QSW-100-300
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Wrap
SeriesQSW
Length11.8" (300mm)
Thickness0.025" (0.64mm)
Width3.937" (100mm)
FeaturesAdhesive Lined
MaterialPolyolefin, Irradiated
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QSW-100-300
Related LinksQSW-1, QSW-100-300 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
QSW-100-300 Details Description
Related parts for QSW-100-300
JUMPER-H1507TR/A3049G/X 12" datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 89.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A USM datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 120 POS STAG datasheet.pdf