Recom Power R0.25DA-3.30505/P
R0.25DA-3.30505/P picture photo
Mfg. Part Number
R0.25DA-3.30505/P
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 5/5V OUT
Datasheet Download
R0.25DA-3.30505/P.pdf
Availability of R0.25DA-3.30505/P
QUANTITY
R0.25DA-3.30505/P Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25DA-3.30505/P
Internal Part NumberEIS-R0.25DA-3.30505/P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package33
SeriesECONOLINE R0.25D
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 25V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)25mA, 25mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
Package / Case10-SMD Module
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25DA-3.30505/P
Related LinksR0.25DA-, R0.25DA-3.30505/P Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25DA-3.30505/P Details Description
Related parts for R0.25DA-3.30505/P
MOSFET P-CH 60V 3A 8-SOIC datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR TPS40074 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 60POS BLACK datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 256CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR IR4311 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ6B M25 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
50W 17 BIT ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf