Panduit R100X150V1T
R100X150V1T picture photo
Mfg. Part Number
R100X150V1T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
THERM TRANS VINYL 1.00 W
Datasheet Download
R100X150V1T.pdf
Availability of R100X150V1T
QUANTITY
R100X150V1T Order Process
Ship out your order
Specifications of R100X150V1T
Internal Part NumberEIS-R100X150V1T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesTurn-Tell™
Packaging2500 per Roll
Label TypeRotatable, Self-Laminating
Label Size1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)
ColorWhite
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 93°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R100X150V1T
Related LinksR100X, R100X150V1T Datasheet, Panduit Distributor
R100X150V1T Details Description
Related parts for R100X150V1T
CONN CARDEDGE 100POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS UNSHD VERT T/H datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 400MA 340 MOHM datasheet.pdf
RES 392K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf