Omron Automation & Safety R88M-GP10030T-BS2
R88M-GP10030T-BS2 picture photo
Mfg. Part Number
R88M-GP10030T-BS2
Brief Description
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 100W
Datasheet Download
R88M-GP10030T-BS2.pdf
Availability of R88M-GP10030T-BS2
QUANTITY
R88M-GP10030T-BS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-GP10030T-BS2
Internal Part NumberEIS-R88M-GP10030T-BS2
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body2.36" (60.00mm)
Diameter - Shaft0.315" (8.00mm)
Length - Shaft and Bearing0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing2.76" (70.00mm)
FeaturesAbsolute Encoder, Brake, Key
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)45.3 / 320
Voltage Range-
Power (Watts)100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-GP10030T-BS2
Related LinksR88M-GP1, R88M-GP10030T-BS2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-GP10030T-BS2 Details Description
Related parts for R88M-GP10030T-BS2
TRANSFORMER PULSE 492UH .8DCR datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SC70-5 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.45A D2PAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
762 TB SPR CLA PRESS FIT datasheet.pdf
FUSE 7.0A 125VAC FAST 1206 datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf