Omron Automation & Safety R88M-W20030H-B
R88M-W20030H-B picture photo
Mfg. Part Number
R88M-W20030H-B
Brief Description
MOTOR SERVO AC BK INC 200W 200V
Datasheet Download
R88M-W20030H-B.pdf
Availability of R88M-W20030H-B
QUANTITY
R88M-W20030H-B Order Process
Ship out your order
Specifications of R88M-W20030H-B
Internal Part NumberEIS-R88M-W20030H-B
TypeServo AC
Voltage - Rated200VAC
RPM3000 RPM
Diameter - Body2.36" (60.00mm)
Diameter - Shaft0.575" (14.60mm)
Length - Shaft and Bearing1.18" (30.00mm)
Mounting Hole Spacing2.76" (70.00mm)
FeaturesBrake, Incremental Encoder
Termination StyleConnector on Wire Leads
Torque - Running (oz-in / mNm)90.2 / 637
Voltage Range-
Power (Watts)200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R88M-W20030H-B
Related LinksR88M-W2, R88M-W20030H-B Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
R88M-W20030H-B Details Description
Related parts for R88M-W20030H-B
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES MO 3W 221 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 40POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SURFACE BELT 3X24" S SFN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
IC SDI RECEIVER SMPTE 100BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 2A SOT23-3 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 26-33V 700MA datasheet.pdf