Stackpole Electronics Inc. RAVF164DFT3K90
RAVF164DFT3K90 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DFT3K90
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DFT3K90.pdf
Availability of RAVF164DFT3K90
QUANTITY
RAVF164DFT3K90 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DFT3K90
Internal Part NumberEIS-RAVF164DFT3K90
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DFT3K90
Related LinksRAVF164, RAVF164DFT3K90 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DFT3K90 Details Description
Related parts for RAVF164DFT3K90
LED RED 1206 SMD datasheet.pdf
POT 100K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 0.9V 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 15MM datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HD SHRD RA TH datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E OLIVE datasheet.pdf
FUSE TRON DUAL-ELEMENT CLASS RK5 datasheet.pdf
22UF 35V 6X11 105C RAD datasheet.pdf