Sullins Connector Solutions RBE25DHRR
RBE25DHRR picture photo
Mfg. Part Number
RBE25DHRR
Brief Description
CONN CARD EXTEND 50POS 1MM
Datasheet Download
RBE25DHRR.pdf
Availability of RBE25DHRR
QUANTITY
RBE25DHRR Order Process
Ship out your order
Specifications of RBE25DHRR
Internal Part NumberEIS-RBE25DHRR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Lock, Card Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RBE25DHRR
Related LinksRBE2, RBE25DHRR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RBE25DHRR Details Description
Related parts for RBE25DHRR
BRD SPT SNAP FIT BARBED 1/2" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.3A 8SON datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
9V SNAP I STYLE 3" WIRE LEADS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
ZFX CNT 1 CAM 1&2D BARCODE NPN datasheet.pdf
MOSFET P-CH JFET 30V SOT23-3 datasheet.pdf
7+7 DIL MALE HORIZ CONN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf