Yageo RC0201FR-07432RL
RC0201FR-07432RL picture photo
Mfg. Part Number
RC0201FR-07432RL
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
RC0201FR-07432RL.pdf
Availability of RC0201FR-07432RL
QUANTITY
RC0201FR-07432RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RC0201FR-07432RL
Internal Part NumberEIS-RC0201FR-07432RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
HTML DatasheetRC Series, L Suffix Datasheet.html
Standard Package10,000
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RC0201FR-07432RL
Related LinksRC0201FR, RC0201FR-07432RL Datasheet, Yageo Distributor
RC0201FR-07432RL Details Description
Related parts for RC0201FR-07432RL
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 6 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf