Sullins Connector Solutions RCA15DTAH
RCA15DTAH picture photo
Mfg. Part Number
RCA15DTAH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RCA15DTAH.pdf
Availability of RCA15DTAH
QUANTITY
RCA15DTAH Order Process
Ship out your order
Specifications of RCA15DTAH
Internal Part NumberEIS-RCA15DTAH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCA15DTAH
Related LinksRCA1, RCA15DTAH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCA15DTAH Details Description
Related parts for RCA15DTAH
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO41 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A SMA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf