Vishay/Dale RCL0406127RFKEA
RCL0406127RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
RCL0406127RFKEA
Brief Description
RES SMD 127 OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
RCL0406127RFKEA.pdf
Availability of RCL0406127RFKEA
QUANTITY
RCL0406127RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL0406127RFKEA
Internal Part NumberEIS-RCL0406127RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL0406127RFKEA
Related LinksRCL0406, RCL0406127RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL0406127RFKEA Details Description
Related parts for RCL0406127RFKEA
CONN HEADER 54POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RFID DISC STICKER 25MM FOR#28140 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 60mA 24-VQFN (4x4) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 11.8M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf