Vishay/Dale RCL122524K9FKEG
RCL122524K9FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122524K9FKEG
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122524K9FKEG.pdf
Availability of RCL122524K9FKEG
QUANTITY
RCL122524K9FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122524K9FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122524K9FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122524K9FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122524K9FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122524K9FKEG Details Description
Related parts for RCL122524K9FKEG
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIR COUPLER 20DB 898MHZ datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
CONN BOARD STACK 26POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A QC datasheet.pdf
RES 953 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.12K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
IC RLDRAM 576MBIT 1.25NS FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf