Vishay/Dale RCL12259R31FKEG
RCL12259R31FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL12259R31FKEG
Brief Description
RES SMD 9.31 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL12259R31FKEG.pdf
Availability of RCL12259R31FKEG
QUANTITY
RCL12259R31FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL12259R31FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL12259R31FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL12259R31FKEG
Related LinksRCL1225, RCL12259R31FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL12259R31FKEG Details Description
Related parts for RCL12259R31FKEG
IC DAC 12BIT SPI/SRL 8MSOP datasheet.pdf
CONN RECPT 5POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
CONN AC INLET/OUTLET SNAP IN datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF SIP4L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf