Murata Electronics North America RDE5C1H680J0S1H03A
RDE5C1H680J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H680J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H680J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H680J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C1H680J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H680J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H680J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H680J0S1H03A
Related LinksRDE5C1H68, RDE5C1H680J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H680J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H680J0S1H03A
FUSE RESET PTC 240V 100 OHM 110C datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A SMB datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP PTFE 10PF 0.5PF 500V SMD datasheet.pdf
IC SW M0-5 4CH 27A ANLG PWRSSO24 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf