Murata Electronics North America RDE5C1H9R0D0K1H03B
RDE5C1H9R0D0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H9R0D0K1H03B
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H9R0D0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H9R0D0K1H03B
QUANTITY
RDE5C1H9R0D0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H9R0D0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H9R0D0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H9R0D0K1H03B
Related LinksRDE5C1H9R, RDE5C1H9R0D0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H9R0D0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H9R0D0K1H03B
RECT BRIDGE 50V 1.5A GPP WOG datasheet.pdf
RES SMD 8.06KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.55V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SPACER CIRCULAR GEN PURP 0.120" datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 23AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.09"L X 3.15"W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
240V CORNER GRND DELTA 2-POLE SP datasheet.pdf