Murata Electronics North America RDE5C2A8R0D0S1H03A
RDE5C2A8R0D0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A8R0D0S1H03A
Brief Description
CAP CER 8PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A8R0D0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A8R0D0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A8R0D0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A8R0D0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A8R0D0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A8R0D0S1H03A
Related LinksRDE5C2A8R, RDE5C2A8R0D0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A8R0D0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A8R0D0S1H03A
RELAY SSR 25A 240VAC AC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM PCB TIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 84 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TACK CLIP datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.070 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf