Vishay/Dale RER45F3480RCSL
RER45F3480RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F3480RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 348 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F3480RCSL.pdf
Availability of RER45F3480RCSL
QUANTITY
RER45F3480RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F3480RCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F3480RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F3480RCSL
Related LinksRER45F3, RER45F3480RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F3480RCSL Details Description
Related parts for RER45F3480RCSL
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 6A datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
IC USB PORT POWER CTRLR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf