Vishay/Dale RER45F4420PCSL
RER45F4420PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F4420PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 442 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F4420PCSL.pdf
Availability of RER45F4420PCSL
QUANTITY
RER45F4420PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F4420PCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F4420PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F4420PCSL
Related LinksRER45F4, RER45F4420PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F4420PCSL Details Description
Related parts for RER45F4420PCSL
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO AUTOMOTIVE 36POWERSO datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 10MM BEIGE datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf