Vishay/Dale RER65F13R0MCSL
RER65F13R0MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F13R0MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 13 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F13R0MCSL.pdf
Availability of RER65F13R0MCSL
QUANTITY
RER65F13R0MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F13R0MCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F13R0MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F13R0MCSL
Related LinksRER65F1, RER65F13R0MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F13R0MCSL Details Description
Related parts for RER65F13R0MCSL
BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM datasheet.pdf
IC 2-BIT BUS SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 240MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS TYPE A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN PIN 24-20AWG TIN-LEAD CRIMP datasheet.pdf
RES 442K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 361 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 300 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf