Vishay/Dale RER65F30R1RCSL
RER65F30R1RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F30R1RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 30.1 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F30R1RCSL.pdf
Availability of RER65F30R1RCSL
QUANTITY
RER65F30R1RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F30R1RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F30R1RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F30R1RCSL
Related LinksRER65F3, RER65F30R1RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F30R1RCSL Details Description
Related parts for RER65F30R1RCSL
BOX ABS BLACK 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 5DSBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 175MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf