Vishay/Dale RER75F2670RCSL
RER75F2670RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F2670RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 267 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F2670RCSL.pdf
Availability of RER75F2670RCSL
QUANTITY
RER75F2670RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F2670RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F2670RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F2670RCSL
Related LinksRER75F2, RER75F2670RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F2670RCSL Details Description
Related parts for RER75F2670RCSL
T-BEAM 25M FET TIMER MINI CONN datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
50 SHORT PT RCPT POL HSG DR datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT POL-W 10POS datasheet.pdf
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 39V 900MA datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
Connector Header 52 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf