Susumu RG1005N-121-W-T5
RG1005N-121-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-121-W-T5
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-121-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-121-W-T5
QUANTITY
RG1005N-121-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-121-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-121-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-121-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-121-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-121-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-121-W-T5
RESISTOR POWER ADJ 25 OHM 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 1.6A 10SON datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A DO220AA datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 20QFN datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M581-C 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf