Susumu RG1005N-1401-P-T1
RG1005N-1401-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1401-P-T1
Brief Description
RES SMD 1.4KOHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1401-P-T1.pdf
Availability of RG1005N-1401-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-1401-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1401-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1401-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1401-P-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1401-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1401-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1401-P-T1
FIXED IND 100UH 85MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR TCH PURETOUCH 28SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 15V 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
DIP CABLE 4POS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf