Susumu RG1005N-2260-C-T10
RG1005N-2260-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2260-C-T10
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2260-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-2260-C-T10
QUANTITY
RG1005N-2260-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2260-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2260-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2260-C-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2260-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2260-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2260-C-T10
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2.2A TO-262 datasheet.pdf
SENS PROX M18 7MM DC2W-NC datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.2A 8MLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
5+5 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
15POS, MIXED,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf