Susumu RG1005N-2940-C-T10
RG1005N-2940-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2940-C-T10
Brief Description
RES SMD 294 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2940-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-2940-C-T10
QUANTITY
RG1005N-2940-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2940-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2940-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2940-C-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2940-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2940-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2940-C-T10
OSC XO 6.1448MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CARD EDGE 30POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
COAX CONTACT DSUB GOLD datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FERRITE CORE P 5.9UH N30 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
26500 3C 2#16 1#2 P BY PLUG LC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf