Susumu RG1005N-3241-W-T1
RG1005N-3241-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3241-W-T1
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3241-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-3241-W-T1
QUANTITY
RG1005N-3241-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3241-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3241-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3241-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3241-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3241-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-3241-W-T1
CONN JACK STANDARD INSULATED WHI datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 500MA 180 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ5 M25 datasheet.pdf
CARD EDGE 26POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W MFLAT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 5.0MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 448 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf