Susumu RG1005N-3482-C-T10
RG1005N-3482-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3482-C-T10
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3482-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-3482-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-3482-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3482-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3482-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3482-C-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3482-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3482-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3482-C-T10
CAP FILM 10000PF 5% 16VDC 0805 datasheet.pdf
ADM10S/AE10G/ADM10S datasheet.pdf
JACK MONO FOR 3.5MM PLUG SMT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 430MA 1.6 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 1:2 16-VSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf