Susumu RG1005N-7870-B-T5
RG1005N-7870-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-7870-B-T5
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-7870-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-7870-B-T5
QUANTITY
RG1005N-7870-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-7870-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-7870-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-7870-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-7870-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-7870-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-7870-B-T5
WDU 120/150/E datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 65W datasheet.pdf
IC CONTROLLER POE 38-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 200MW 1005 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf