Susumu RG1005P-1962-C-T10
RG1005P-1962-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1962-C-T10
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1962-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-1962-C-T10
QUANTITY
RG1005P-1962-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1962-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1962-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1962-C-T10
Related LinksRG1005P-1, RG1005P-1962-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1962-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-1962-C-T10
IC TXRX RS232 120KBPS SD 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250 6POS BLACK datasheet.pdf
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 15A TO262F datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 22POS ORG datasheet.pdf
RES 374 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf