Susumu RG1005P-2740-P-T1
RG1005P-2740-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2740-P-T1
Brief Description
RES SMD 274 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2740-P-T1.pdf
Availability of RG1005P-2740-P-T1
QUANTITY
RG1005P-2740-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2740-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2740-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2740-P-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-2740-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2740-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-2740-P-T1
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
PANEL INNER 34X28" WHITE datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V P2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 80 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf