Susumu RG1005V-1581-C-T10
RG1005V-1581-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1581-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1581-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1581-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1581-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1581-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1581-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1581-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1581-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1581-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1581-C-T10
IC CIRCUIT TIME SLOT 20-DIP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ2 PG16 datasheet.pdf
RES 270 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
POWER SUPPLY DC/DC 15W 15V 1.0A datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf