Susumu RG1608N-133-B-T5
RG1608N-133-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-133-B-T5
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-133-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-133-B-T5
QUANTITY
RG1608N-133-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-133-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-133-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-133-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-133-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-133-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-133-B-T5
EMITTER IR 880NM 100MA SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 10% 70W datasheet.pdf
IC DRIVER DUAL 5A NEG VOUT 8SOIC datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2X47MH 0.1A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 15ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf