Susumu RG1608N-2610-D-T5
RG1608N-2610-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2610-D-T5
Brief Description
RES SMD 261 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2610-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-2610-D-T5
QUANTITY
RG1608N-2610-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2610-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2610-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2610-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2610-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2610-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2610-D-T5
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC GATE OR/NO QUAD 4INPUT 28PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 16POS datasheet.pdf
ANTENNA 458MHZ PLANAR (SMT) datasheet.pdf
IC BUFF/DVR O/D TRPL 8DSBGA datasheet.pdf
MOTOR STARTER datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
RES SMD 218 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
LT O SOLDERING TIP 0.8MM datasheet.pdf