Susumu RG1608N-362-W-T5
RG1608N-362-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-362-W-T5
Brief Description
RES SMD 3.6KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-362-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-362-W-T5
QUANTITY
RG1608N-362-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-362-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-362-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-362-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-362-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-362-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-362-W-T5
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16DIP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL MULT 20PLCC datasheet.pdf
CONN DIN HEADER 30POS R/A 11.3MM datasheet.pdf
CONN HEADER 95POS TYPE B VERT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 16V 2.5A DFN-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf