Susumu RG1608P-1962-B-T5
RG1608P-1962-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1962-B-T5
Brief Description
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1962-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-1962-B-T5
QUANTITY
RG1608P-1962-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1962-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1962-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1962-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1962-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1962-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1962-B-T5
MOUNTING CLAMP 1.375" 2 TAB datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ TTL SMD datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 8K 20-DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN CAP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.1A SYNC 10UMAX datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf