Susumu RG1608P-7320-W-T1
RG1608P-7320-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-7320-W-T1
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-7320-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-7320-W-T1
QUANTITY
RG1608P-7320-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-7320-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-7320-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-7320-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-7320-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-7320-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-7320-W-T1
IDC CABLE - CSC26S/AE26M/CCE26S datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 150UF 20% 2.5V 2312 datasheet.pdf
CLAMP METER 600AC W/DC AMPS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 0.15A ECSP1008-4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 8W datasheet.pdf
RES 287K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM4937 datasheet.pdf
INDUCTOR 1.0 UH 7.2 A 15.0 MOHM datasheet.pdf